Żelazo w postaci hemowej jest najlepiej przyswajalną formą w przypadku zwierząt mięsożernych takich jak psy, koty i fretki.. Zwierzęta te słabo lub wcale nie są zdolne do wykorzystywania niehemowych form żelaza ze źródeł roślinnych.  Nieprawidłowa podaż wywołuje bardzo dużą liczbę zaburzeń zdrowotnych i dysfunkcji układu krwiotwórczego oraz narządów.

Niedobór żelaza daje w efekcie anemię oraz niedostateczne natlenienie organizmu. W wyniku niedotlenienia komórki zwalniają metabolizm i obumierają a tkanki nie mogą się regenerować. Organizm się dusi a zwierzę traci siły. 

Nadmierna podaż żelaza prowadzić może do hemosyderozy - zagęszczenia krwi. Wysoki potencjał oksydacyjny żelaza występującego w pokarmie w nadmiarze przede wszystkim wykazuje toksyczność względem wątroby finalnie doprowadzając do zapaleń i zwyrodnień tego narządu z podwyższonym ryzykiem wystąpienia choroby nowotworowej tego narządu.  

Dawki hemoglobiny powinny być dobrane odpowiednio do diety i potrzeb zwierzęcia. 

Skład: hemoglobina (suszona frakcja erytrocytów) wieprzowa 100%

Skład analityczny w 100g: białko 92%, wilgotność 5%, żelazo (Fe) 266mg/100g

Sposób podania: podawać po wymieszaniu z mokrym pokarmem lub wodą

Dawkowanie: 

psy 1-2g tygodniowo na 5 kg mc

koty 1 miarka/5kg mc.

Do diet przygotowywanych samodzielnie: zgodnie z wyliczonym zapotrzebowaniem.
W przypadku zwierząt z niedoborem żelaza lub po dużej utracie krwi, dawkę preparatu powinien ustalić lekarz weterynarii.

Nie stosować u zwierząt z alergią na wieprzowinę. 

Uwaga - chronić produkt przed wilgocią!

8 Przedmioty
Sprawdź także

16 innych produktów w tej samej kategorii: