Arginina jest aminokwasem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, immunologicznego, mięśniowego oraz pokarmowego. Ma znaczący wpływ na rozrodczość. Bierze czynny udział w syntezie białek, kreatyny, proliny, mocznika poliamin. Niezbędna do syntezy i uwalniania hormonu wzrostu oraz prawidłowego i wydajnego przebiegu cyklu mocznikowego zachodzącego w wątrobie (przemiany toksycznego amoniaku w mocznik wydalany bezpiecznie z moczem). Reguluje aktywność komórek odpowiedzialnych za odporność. 

Arginina jest prekursorem dla tlenku azotu. Związek ten odpowiada za regulację ciśnienia krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Zmniejsza agregację płytek krwi poprzez zmniejszenie jej lepkości zapobiegając zakrzepom naczyń krwionośnych, jest neurotransmiterem (przenosi sygnał w układzie nerwowym), wspiera gojenie się ran. U samców jest niezbędny do osiągnięcia i utrzymania erekcji, przyczynia się do poprawy potencji. 

Arginina ma wpływ na przyrosty masy mięśniowej na skutek redukcji degradacji włókien mięśniowych podczas wysiłku fizycznego, sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. 

wskazania: 

- wsparcie wątroby oraz pracy serca i naczyń krwionośnych

- wsparcie mięśni u psów sportowych

- wsparcie rozrodu

przeciwwskazania:

- u psów ciąża i okres laktacji, niewydolność nerek

Uwaga - suplementacja powinna być przemyślana i prowadzona pod nadzorem lekarza weterynarii. Nadmierne dawki argininy mogą doprowadzić do zaburzenia proporcji aminokwasów dostarczanych w białku pokarmowym i doprowadzić do efektów przeciwnych do zamierzonych. 

Skład: (3c363) L-arginina 100%

Konsystencja : sypka , proszek wymagający rozpuszczenia w pokarmie lub wodzie

Wilgotność 5%

Dawkowanie: (jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej)

Koty: 0.5g na 5kg mc, na każdy kolejny kilogram 0.1g dziennie

Psy: 0.2g / 5kg mc

Nie przekraczać zalecanego dawkowania. 

2 Przedmioty
Sprawdź także

16 innych produktów w tej samej kategorii: