Certyfikowana glinka kaolinowa jakości farmaceutycznej. Nazywana glinką kaolinową białą składa się z kaolinitu, kwarcu, miki oraz innych minerałów bogatych w krzem i glinę. Jest neutralna w smaku i zapachu.

W jakim celu stosujemy kaolin?

Zewnętrznie: 

Higiena zębów
Około 8g glinki wymieszać z niewielką ilością wody i ok. 0.5 ml oleju (dowolny olej roślinny) i kilkoma kroplami soku z cytryny aby uzyskać konsystencję zbliżoną do ludzkiej pasty do zębów. Dla przyjemnego smaku można dodać szczyptę mączki z kryla. Czyścić zęby gazikiem owiniętym na palcu lub specjalną szczoteczką. Zabieg stosować raz na kilka dni. Uwaga - nie wolno zeskrobywać płytki twardymi narzędziami oraz paznokciami. Psy z wyraźną płytką nazębną powinny być poddane sanacji jamy ustnej u lekarza weterynarii. 

Podrażnienia skóry: 

Podrażnioną skórę pudrować delikatnie niewielką ilością glinki przy użyciu płatka kosmetycznego. 

Wewnętrznie:

Przeciwbiegunkowo:
Glinka kaolinowa wykazuje szybkie i skuteczne działanie przeciwbiegunkowe. Jest bezpieczna dla szczeniąt oraz kociąt. Glinkę mieszamy z niewielką ilością wody do uzyskania konsystencji gęstej śmietany a następnie podajemy całość mieszaniny wprost do pyska przy pomocy strzykawki lub łyżką. 

Nie należy podawać z pokarmem. Należy zachować minimum 2-godzinny odstęp przy podawaniu leków (glinka wykazuje wysoką zdolność wchłaniania blokując wchłanianie i skuteczność podawanych leków). 

W przypadku gdy biegunka trwa nadal lub obserwujemy dodatkowe objawy (np. wymioty, osowiałość, zmęczenie), należy udać się do lekarza weterynarii. 

Skład: glinka kaolinowa 100%

Dawkowanie: 1-2 miarki na każde 5kg mc. 

6 Przedmioty
Sprawdź także

16 innych produktów w tej samej kategorii: