Najwyższej jakości, certyfikowany, pochodzący z czystej Islandii olej otrzymywany z łososia atlantyckiego (Salmo salar). Odznacza się wysoką zawartością kwasów omega-3. Niski poziom omega-6 czyni go dodatkiem doskonale wyrównującym zaburzony w pokarmach zwierzęcych pochodzących z intensywnej hodowli, stosunek omega3/omega6. Charakteryzuje się delikatnym smakiem i zapachem co czyni go szczególnie atrakcyjnym dla zwierząt. 

Produkowany zgodnie z unijnymi wymogami dotyczącymi żywności oraz wymaganiami międzynarodowych norm z rodziny FSC 22000. Nie zawiera sztucznych konserwantów, barwników ani dodatków. 

Przeznaczony dla psów, kotów i fretek w każdym wieku, szczególnie:

-ważny w okresie wzrostu

- dla zwierząt z problemami skórnymi oraz atopią

- w czasie ciąży i laktacji

- dla psów pracujących i intensywnie trenujących

- dla zwierząt z zaburzeniami w obrębie aparatu ruchu, z niewydolnością nerek oraz zaburzeniami neurologicznymi i psychicznymi

Dziko żyjący łosoś atlantycki występuje w północnej części Oceanu Atlantyckiego, Morzu Bałtyckim i w rzekach Europy. Według Czerwonej Listy Gatunków Zagrożonych IUCN, łosoś ten jest w Europie gatunkiem zagrożonym, co wskazuje na pilną potrzebę ochrony. Suplementacja olejami pozyskiwanymi z ryb hodowlanych, żywionych paszami jest mało efektywna. 

Łososie, z których tłoczony jest olej Holista, są rybami FARMED IN FREE czyli rybami hodowanymi w otwartych farmach oceanicznych, zapewniających im przestrzeń do życia, świeżą wodę o naturalnym zasoleniu, niską i stabilną temperaturę, dobre natlenienie wody. Co najważniejsze brak konieczności stosowania antybiotyków. Odwzorowywane są warunki naturalne co powoduje, że profil lipidowy nie odbiega od tego występującego w ciałach ryb dziko żyjących. Hodowane w taki sposób ryby nie mają wpływu na ekosystemy oceaniczne, są z nimi w równowadze. 

Hodowane bez użycia antybiotyków i pasz GMO, bez wspomagaczy wzrostu łososie karmione są w 100% naturalnie. Ich dieta jest bogata a to przekłada się na bardzo wysoki, porównywalny z rybami dziko żyjącymi poziom kwasów EPA i DHA. 

Skład: 100% olej z łososia Salmo salar

Skład analityczny: tłuszcz 99%, popiół całkowity <0.01%

Profil kwasów tłuszczowych:

omega-3 35.2% w tym:

EPA 17.9%; DHA 10.9%

omega 6 3.2%

Sposób podania: podawać z pokarmem

Dawkowanie: 

psy 1 pompka / 5kg mc

koty 1 pompka/dobę

1 pompka=1.5g oleju

5 Przedmioty
Sprawdź także

16 innych produktów w tej samej kategorii: