Standaryzowany ekstrakt z żywicy, zawierający aż 60% kwasu bosweliowego. Preparat żywieniowy znajdujący szerokie zastosowanie jako wsparcie diety zwierząt obciążonych dysfunkcją w obrębie aparatu ruchu jak np. urazy, obrzęki, kontuzje, sztywny chód czy choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa.

Boswellia Serrata. powszechnie znana jako kadzidłowiec indyjski, to roślina o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych. Żywica tego drzewa znajduje szerokie zastosowanie we wspomaganiu leczenia stanów zapalnych zarówno w obrębie układu ruchu jak i układu pokarmowego. Kwasy bosweliowe powszechnie stosowane są u zwierząt z pelnoobjawowej chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz kręgosłupa, jako szybkie działanie w przypadku kontuzji.

Kwasy bosweliowe znajdujące się w żywicy mają zdolność szybkiej redukcji stanów zapalnych. Działanie to zmniejsza obrzęk i ból w obszarach takich jak stawy, przestrzenie między dyskami kręgosłupa, ułatwiając ruch i umożliwiając rehabilitację i fizjoterapię.

- wspomagająco w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa

- wykazuje silne i szybkie działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne

- poprawia ruchomość stawów i płynność poruszania się

- w stanach zapalnych jelit i żołądka

Uwaga - na początku stosowania może wystąpić odbijanie i przemijająca biegunka. W takim wypadku należy zmniejszyć początkowo dawki do połowy zalecanych.

Nie stosować dłużej niż 6 tygodni. Po tym okresie należy zrobić przerwę minimum 2-3 tygodnie.

Skład: Ekstrakt z żywicy Boswellia Serrata 60% kwas bosweliowy. 

 

Składniki analityczne:Białko 0,3%, Włókno 1,1%, Popiół 1,4%, Tłuszcz 2,4%, Wilgotność 5,4%

 

Konsystencja: sypka, proszek. 

 

Sposób podania: wymieszać z pokarmem. 

 

Koty/Psy: 1 miarka/ 10kg m.c. dziennie 

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu, szczelnie zamkniętym. Kraj pochodzenia: Indie. Wyprodukowano w Polsce. Materiał paszowy. Karma uzupełniająca dla psów i kotów. 

5 Przedmioty
Sprawdź także

16 innych produktów w tej samej kategorii: