Ekstrakt z korzenia czarciego pazura (Harpagophytum procumbens) zawiera szeroką gamę substancji bioaktywnych, takich jak terpenoidy, glikozydy irydoidowe oraz acetylowane związki fenolowe. Preparat żywieniowy znajdujący szerokie zastosowanie jako wsparcie diety zwierząt obciążonych dysfunkcją w obrębie aparatu ruchu jak np. ograniczona ruchomość stawów, urazy, obrzęki, kontuzje, sztywny chód czy choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa.

Czarci pazur (Harpagophytum procumbers) zwany hakoroślą występuje na suchych stepach Afryki Południowej, zwłaszcza na pustyni Kalahari. W korzeniu tej rośliny zawarte są duże ilości różnorodnych związków bioaktywnych, w tym terpenoidy, glikozydy irydoidowe oraz acetylowane związki fenolowe. Mają one silne działanie przeciwzapalne o szybkiej skuteczności. Jednocześnie jest to działanie przeciwbólowe. Dzięki szybkiemu i wysoce skutecznemu działaniu hakorośl stosowana jest od wieków w ziołolecznictwie a także znalazła zastosowanie w medycynie współczesnej. Ponadto czarci pazur bogaty jest w antyoksydanty wspomagające organizm w zmiataniu wolnych rodników tlenowych, co chroni komórki i tkanki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Właściwości przeciwzapalne i analgetyczne czarciego pazura wspomagają w redukcji bólu, zmniejszeniu obrzęków oraz poprawie ruchomości stawów i elastyczności kręgosłupa.

- choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa

- kontuzje w obrębie układu ruchu

- stany po zabiegach ortopedycznych

Nie stosować dłużej niż 6 tygodni. Po tym czasie należy zrobić przerwę 2-3 tygodnie.

Skład: Korzeń czarciego pazura (ekstrakt 4:1)

Składniki analityczne: Białko 1,1%, Włókno 1,2%, Popiół 0,7%, Tłuszcz 0,3%, Wilgotność 1,5%

 

Konsystencja: sypka, proszek Sposób podania:wymieszać z pokarmem

 

Zastosowanie na dzień: Koty: 0,5 miarki Psy: 1 płaska miarka na 10kg m.c. 

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu, szczelnie zamkniętym. Materiał paszowy. Kraj pochodzenia: RPA. Wyprodukowano w Polsce.

3 Przedmioty
Sprawdź także

16 innych produktów w tej samej kategorii: