Do osiągnięcia wysokiego poziomu kwasów omega 3 użyliśmy ryb z rodzin: Sardelowate (Engraulidae), Ostrobokowate (Carangidae), Śledziowate (Clupeidae) i Makrelowate (Scombridae (z wyjątkiem rodzajów Thunnus and Sarda)). Delikatny w smaku o łagodnym zapachu. Nie zawiera sztucznych konserwantów jest doskonale akceptowany przez psy i koty.
HolistaPets Omega3 to złożona mieszanina triacylogliceroli (zwanych również triglicerydami), która charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem EPA i DHA, czyli w przybliżonej proporcji 18/12. Produkt nie zawiera sztucznych konserwantów, jest wolny od materiałów i komponentów modyfikowanych genetycznie. Pakowany w atmosferze azotu spełnia wszystkie przepisy Unii Europejskiej dotyczące dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń w środkach spożywczych dla ludzi. Olej spełnia też wymagania stawiane przez krajowe organy regulacyjne dotyczące rejestracji leków.
Wybierając HolistaPets masz pewność, że wszystkie produkty jakie podajesz swoim zwierzętom są czyste i spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe wymagania. Oleje rybne wytwarzane są w zakładach z certyfikatem FSSC 22000, który jest w pełni uznawany przez Globalną Inicjatywę Bezpieczeństwa Żywności dla ludzi (GFSI).
Skład:
100% olej rybny
Skład analityczny:
Uwaga - w zależności od partii oleju mogą wystąpić różnice w poziomie kwasów Omega 3 i oraz witamin A i D. Aktualne poziomy znajdują się na etykiecie
Omega 3 35.6% w tym:
EPA 17.8%
DHA 11.2%
Omega 6 3.1%
witamina A (retinol) <10mcg/100g
witamina D (cholekalcyferol) 0.85mcg/100g
Sposób podania
odmierzoną za pomocą pompki dawkę oleju podawać z pokarmem
Dawkowanie
Jedna pompka dozuje ok. 1,5 g oleju.
Psy dorosłe: 1 pompka / 5 kg m.c.
Koty: 1 pompka
Przechowywanie
po otwarciu najlepiej przechowywać w lodówce nie dłużej niż 60 dni
Zastosowanie:
wszystkie psy oraz koty niezależnie od płci, wieku oraz sposobu żywienia.
Produkt szczególnie dedykowany:
- zwierzętom młodym i rosnącym
- zwierzętom z problemami skórnymi, także chorobami atopowymi
- samicom ciężarnym i w laktacji
- psom aktywnym i sportowym
- w przypadku problemów z aparatem ruchu
- w przypadku problemów neurologicznych i behawioralnych (agresja, nadwrażliwość, nadreaktywność)
- w chorobach nerek