MSM to organiczny związek siarki dostarczający organizmowi zarówno siarkę jak i grupy metylowe. Siarka uczestniczy w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Bierze udział w metabolizmie aminokwasów, syntezie białek i aktywności enzymów, występuje jako składnik kolagenu (co wpływa m.in. na kondycję aparatu ruchu) oraz keratyny, która utrzymuje zdrową sierść i skórę psa. Siarka ma działanie biobójcze względem bakterii patogennych. 

Grupy metylowe biorą udział w przemianach witamin, regulacji aktywności genów, konwersji szeregu związków organicznych. 

Wraz ze starzeniem się psa poziom MSM w jego organizmie spada, co może mieć wpływ na problemy skórne i bóle stawowe. Niedobór MSM może również powodować problemy żołądkowo-jelitowe, reumatyzm oraz osłabiony układ odpornościowy (alergie). Uzupełnienie MSM zmniejsza ciśnienie wewnątrz komórek, umożliwiając lepszy przepływ wody i składników odżywczych dzięki czemu skuteczniej odżywia organizm i poprawia elastyczność skóry. Według badań opublikowanych w Journal of Experimental Zoology, MSM chroni chrząstkę przed uszkodzeniem i zmniejsza ból w obrębie aparatu ruchu spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów u psów.

MSM ma działanie przeciwzapalne, redukuje poziom mikroorganizmów zasiedlających żołądek, wspomaga walkę z Helicobacter spp., hamuje atopowe i alergiczne odczyny skórne. 

Skład: 100% MSM (metylosulfonylometan)

Sposób podania: wymieszać z pokarmem do całkowitego rozpuszczenia. 

Dawkowanie:  

Koty: 0,5 miarki
Psy: 1 miarka / 10 kg m.c.

Waga orientacyjna produktu w miarce ok. 1.5 g

Przechowywanie: po otwarciu przechowywać w temperaturze pokojowej. 

MSM250
9 Przedmioty
Sprawdź także

16 innych produktów w tej samej kategorii: